Leden 2008

Maite´s little biographie

23. ledna 2008 v 23:54 | M.Itoiz |  About Maite
Maite Itoiz se narodila 27.1.1975 v Pamploně,kde studovala hru na klasickou kytaru a zpěv u Roberta Olabarriety a Carmen Arbiau. Dostudovala s výborným prospěchem ,mnohými cenami a vyznamenáními.
Ve svém pěveckém vzdělání pokračovala u Arthura Janzena v Kölnu a navštěvovala různé kurzy,aby zdokonalila své pěvecké nadání.Další roky studovala kalsickou kytaru u Miguela Esparzy,jazzovou kytaru u Arthura Bernsteina a flamenco-kytaru u svého otce Carlose Itoize.
Maite itoiz je dcera hudebníků:Její matka vyhrála v r.1968 Duero Festival a její otec byl a je reprezentant a průkopník Flamenca v zemích jako Japonsko,Libanon,Lybie a jiné.Její otec je stále aktivní, cestuje a hraje s umělci jako Mikel Laboa.
Maite je vdaná za Johna Kellyho, jednoho z nejstarších členů Kelly Family,skupiny, která prodala přes 20mil.desek.
Tyto i jiné vlivy rozšířily Maitiny schopnosti jako zpěvačky,instrumentalistky,producentky a skladatelky. Její kariéra začala jako sopran-solistky v různých souborech,mezi jinými také v Orfeon Pamplonés,v souboru,který se specializuje na starou muziku a v komorním souboru Coral de Cámara de Pamplona.
Zpívala s velkým a slavným souborem Orfeon Donostiarra a účastnila se nahrávání jejich druhého CD.Kromě toho se zůčastnila mnoha festivalů i ve Španělsku.Nezávisle na tom Maite zaujímá diváky interpretací klasických děl.K nim patří: Händelova Oda na Sv.Cecilii,Vivaldiho Magnificant,Scarlattiho Stabat Mater,Mozartova Královská mše,Mše C,Schubertova Stabat Mater a mnoho dalších. Zpívala v operách jako Rameauova Princezna z Navarry,Donizettiho La Favorita (v roli Ines),Rossiniho La Donna del Lago…….
Zpívala pod vedením dirigentů jako: Kamal Khan, Riccardo Frizza,Arkady Berin a spolu se zpěváky jako Juan Diego Florez,Daniella Barcellona, Georgy Kunde, Maria José Moreno,Paolo Pechioli…
Zpívala Luisu v arii "El Grumete",zpívala v dílech soudobých skladatelů,na premérách,solo koncertech a zpravidla je doprovázena pianistou Pedrem J.Rodríguezem Larranga ze San Sebastianu.
V minulých letech vystupovala Maite Itoiz v různých evropských a amerických městech.K tomu vystupovala v TV a rádiu,koncertovala na živo při různých beneficích ,pěveckých večerech a festivalech jako Quincera Musical on San Sebastian,kde ji publikum a kritika velmi chválilo.Dostala stipendium od Juventudes Musicales na intenzivní kurz který vedl Wolfram Rieger v Altee.
V minulosti se zúčastnila nahrávání mnohých CD a v roce 2004 vyšlo její 1.solo album s orchestrem Bello Puccini.Album obsahuje výběr nejlepších árií Giacoma Pucciniho.
Po úspěchu v únoru 2004 zpívala v pčedstavení Roncalli Meets Classic společně s dortmundským International Symphony Orchestra pod verením maestra Arkady Berina Mozartovy a Pucciniho árie.Z pěti dodatečných vystoupení v červnu 2004,navštívilo koncerty Maite v Dortmundu 17 000 lidí.
Poté byla zcela zaměstnána projektem,na kterém spolupracovali s Johnem Kellym-vydali posluchačsky úspěšné CD Tales From Secret Forest.Kromě toho Maite produkuje také jiná CD,skládá hudbu pro jiné umělce a sbírá další zkušenosti v oboru produkce a managementu.

Secret Forest

23. ledna 2008 v 17:34 | J+M |  J+M in videos
TV show

Freedom

23. ledna 2008 v 17:31 | J+M |  J+M in videos
kvalita uplně dobrá není,ale myslím že tady hezky vyniká Maitin úžasnej hlas