John Kelly

14. října 2007 v 23:32 | Maddy |  About Johnny
Narodil se 8.března 1967 v Talaveře;Španělsku,byl 5.dítě Kellyových a 1.které v této zemi přivedli na svět.Na rozdíl od Maite Itoiz má už John za sebou třicetiletou kariéru,přes 25 let takto strávil s Kelly Family.V 70.a začátkem 80.let byl jejím frontmanem.V mládí zaujal irskými lidovými písněmi "David ´s Song" a "Danny Boy",byly to také první singly Kelly Family.
Se svou rodinou natočil 25 alb,z nichž bylo přes 25 milionů prodáno.Nejúspěšnější Over theHump (1994) bylo nejprodávanější v německých hudebních dějinách. Spolu s Kelly Family vystupoval John před 18ti miliony fanoušků v USA,Asii,Africe,západní a východní Evropě.Největší koncert byl ve Vídni,toho se zúčastnilo 250 000 lidí.Zpíval společně s umělci jako Joe Cocker,Lionel Richie,Luciano Pavarotti a José Carreras. V té době obdržel mnoho cen jako:Echo,Bambi,Zlatý Lev,cenu Viva a Zlatá Kamera.
Kromě toho není znám pouze jako hudebník,ale také jako producent,kameraman,režisér,fotograf a skladatel.Je ženatý s Maite Itoiz,s jednou z nejlepších mladých sopranistek Španělska.S ní také spolupracuje jako producent a manažer.
I tak zůstává John Kelly rozeným hudebníkem,který svému publiku stále a více než kdy jindy zprostředkovává svou hudbou krásné zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama